Підвісне ліжко своїми руками: дизайнерське диво, доступне всім
Підвісне ліжко – одне з улюблених рішень для оформлення дачі і заміського будинку. Такі меблі виглядають ще привабливіше, якщо ви зможете зібрати його своїми руками. Збирання дозволить вам заощадити значні кошти і отримати масу задоволення від своєї роботи. У цій статті ми розберемо які матеріали потрібні для ширяючого спального місця, як його правильно збирати і яких помилок можна уникнути в процесі побудови.
Вибираємо форму ліжка
Перед тим, як приступити до складання ліжка, потрібно визначитися з її формою і типом кріплення:
● Прямокутна форма використовується найчастіше. Зручна своїми розмірами і універсальністю. Дозволяє працювати з будь-якими типами кріплення, тому підвісити до стелі прямокутне спальне місце найпростіше. Це особливо актуально для майстрів-початківців, які хочуть зібрати незвичайні меблі, але не хочуть ризикувати і експериментувати.
● Квадратна форма – використовується рідко так не має явних переваг. Підходить для великої веранди, просторої спальні або дитячої.
● Кругле ліжко – підвішується тільки до стелі, не має бортиків і досить відчутно розгойдується. В процесі розгойдування може зачіпати елементи інтер’єру, освітлювальні прилади і стіни. Таку модель можна рекомендувати тільки для відкритого простору, наприклад – тераси.
Підвісне ліжко своїми руками: вибираємо тип кріплення
● Стельовий спосіб кріплення – досить складний, тому що вимагає міцної бетонної плити і надійних кріпильних елементів, здатних витримати важке ліжко.
● Кріплення до стіни – виглядає як простий спосіб, але складно реалізувати через вектор навантаження. В результаті вам доведеться купувати більш серйозний кріплення і проводити більш складні розрахунки.
● Комбінований спосіб кріплення – один з найдоступніших варіантів. Нівелює всі недоліки стельового і пристенного способу кріплення і об’єднує їх переваги. Знижує вимоги до якості кріпильних елементів і доступний початківцям-майстрам. Це кращий варіант для підвішування ліжка в дитячій.
Обираємо матеріали
Дерево – актуальний матеріал для збірки основ прямокутного і квадратного ліжка. Для виготовлення круглого ложа, вам будуть потрібен якісний метал і кваліфікований зварювальник.
ДСП і фанера – доступне рішення для збірки прямокутного підстави. Це досить легкі в обробці матеріали, тому для роботи з ними не потрібні дорогі верстати та професійне обладнання. Якщо з грошима зовсім туго, фанеру і ДСП можна замінити палетами. У міській квартирі ложе з палет виглядає занадто аскетично, але для тераси на дачі це відмінне рішення.
Підвісне ліжко своїми руками: готуємо матеріали і інструменти
Приготуйте наступний набір інструментів: викрутку, дриль, молоток, цвяхи і шурупи.
Приготуйте наступні матеріали: 20 двометрових брусків 5 х 10 см, шурупи євростандарту, 50-міліметрові гвинти, 15 метрів ланцюга, що витримує вагу 200 кг і 4 анкерних болта з круглими отворами.
Етапи складання
- Використовуючи куточок і рулетку, розмітьте дерев’яні бруски.
- Зберіть з брусків раму підвісної конструкції і стягніть їх 5-сантиметровими гвинтами.
- Виготовте основу ліжка, закріпивши дошки на раму за допомогою клею і двох шурупів. Слідкуйте за тим, щоб дошка виступала за край рами не менш, ніж на 25 міліметрів.
- Підготуйте місце для посадки кріпильних елементів, просвердливши чотири отвори в кутах підстави ліжка.
- Підготуйте 4 ланцюга потрібних розмірів: закріпіть один край на основі ліжка, а інший – на стелі. Для роботи використовуйте анкерні болти і кріпильні елементи з круглими отворами.
- Збірка завершена.
Як бачите, зібрати підвісне ліжко своїми руками досить складно. Якщо у вас немає часу цим займатися і ви хочете купити готовий виріб – приходьте в інтернет-магазин Buddhabed. Вас чекає широкий асортимент, лояльні ціни і якісне сервісне обслуговування.