Спальня – місце відпочинку, тому до її облаштування потрібно підходити особливо ретельно. Щоб ваш відпочинок був повноцінним, потрібні меблі: сучасні, безпечні і функціональні. У цій статті ми розберемо, як підібрати меблі для спальні та на що слід звертати увагу при покупці.
На що звертати увагу при покупці меблів?
Тип матеріалу. Меблі виготовляються з деревини, натуральної шкіри, шкірозамінника, деревно-стружкових плит і МДФ-панелей. Їх каркас виготовляється з дерева або металу. З деревини зазвичай роблять тумби, шафи і узголів’я ліжка. Від його типу залежить зовнішній вигляд меблів і їх властивості. Дубові меблі неймовірно міцні, але важкі, моделі з сосни відрізняються приємним ароматом. Шафи, тумби та журнальні столики з модрини славляться гарним зовнішнім виглядом і доступною ціною.
Ще один популярний матеріал – ДСП. Меблі з ДСП цінуються за привабливий зовнішній вигляд і ціну. Вони обробляються спеціальними просоченнями і можуть служити роками. Головний недолік деревно-стружкових панелей – крихкість. Вони легко ламаються навіть від невеликого навантаження. У шафах і тумбах це не критично, в той час як обшите ДСП ліжко може зламатися навіть за умови його дбайливої експлуатації.
Найпрактичніше ліжко – ложе з ефектом левітації від Buddhabed. У ній поєднується практичність, привабливий зовнішній вигляд і висока надійність. Літаючі ліжка Buddhabed оснащені кованим металевим каркасом, який витримує навантаження до 500 кг!
Площа приміщення. Які саме будуть меблі, залежить від спальні: сучасні меблі добре виглядають в невеликих приміщеннях, раритетні – в просторих великих спальнях.
Наповнення меблів. У кожного члена сім’ї багато речей, для зберігання яких потрібно багато вільного простору. Вирішити цю проблему можна за допомогою меблів з хорошим наповненням. Для шафи купе – це безліч полиць і вішалок для одягу, для тумби – кількість висувних ящиків і їх обсяг. Для антресолей – площа внутрішнього простору.
Поради щодо вибору меблів:
- У маленьке приміщення купуйте меблі з мінімумом декоративних елементів. Якщо їх буде дуже багато, кімната візуально зменшиться в розмірах.
- Намагайтеся купувати меблевий гарнітур: кілька елементів, оформлених в одному стилі, виглядають більш респектабельно і створюють такий необхідний для спальні затишок.
- Не змішуйте стилі: дизайнери радять оформляти інтер’єр в одній колірній гамі однаковими за стилем речами.
- Журнальний столик і тумби доречні в великій спальні – для маленької кімнати їх краще не купувати.
- Для темної кімнати купуйте світлі меблі: вони надають приміщенню легкості.
- Для інтер’єру в світлих тонах краще вибрати дерев’яні меблі. Особливо гарно виглядає модрина, бук і сосна.
- Віддавайте перевагу меблям, які можуть виконувати кілька функцій одночасно. Яскравий представник таких меблів – диван-ліжко.
Що робити, якщо в будинку немає спальні?
У цій ситуації вам допоможе поділ вітальні на 2 рівноцінних зони: для сну та відпочинку. Зонування краще виконувати за рахунок грамотного використання меблів. Додаткові стіни, перегородки і ширми будуть віднімати настільки необхідний простір, тому це не кращий варіант.